O mnie

acitkoJestem radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu oraz doktorantem na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowanie postępowaniem cywilnym w sposób naturalny doprowadziło mnie do zajęcia się jednymi z najtrudniejszych postępowań – właśnie postępowaniami wyborczymi. Specyfika tych postępowań wymaga szczególnego zaangażowania zarówno strony, jak i osób ją reprezentujących. Postępowania tego rodzaju są nie tylko niezwykle ciężkie, ale także niezwykle ciekawe. Wymagają szczególnego zaangażowania, na sali sądowej zaś szczególnych umiejętności w zakresie przedstawiania interpretacji materiału dowodowego.

Jestem autorem licznych publikacji z zakresu prawa wyborczego oraz organizacji wyborów. Prowadzę także szkolenia i webinaria z zakresu prawa wyborczego i problemów związanych z organizacją wyborów.

Prowadzony przeze mnie blog skierowany jest zarówno do osób biorących udział w wyborach i kampanii wyborczej, jak i do wszystkich osób, które chociaż w najmniejszym stopniu interesują się tematyką wyborczą. Poruszane na blogu tematy zarówno dotyczą kwestii praktycznych, jak i teoretycznych, w tym też takich, które mam nadzieję nigdy się nie pojawią w praktyce:) Wybory, choć mało popularne w naszym kraju, wpływają na nasze życie w znacznie szerszym zakresie, niż się to na co dzień odczuwa. To obywatele wskazują, kogo obdarzają zaufaniem i kto ma podejmować najważniejsze decyzje w ich imieniu. Każdy z nas powinien więc interesować się zarówno wyborami, jak i podstawami prawa wyborczego.

Zadaniem profesjonalnego pełnomocnika pośrednio jest więc dbanie o prawidłowy przebieg kampanii wyborczej i wyborów.

Wszystkie osoby zainteresowane tematem prawa wyborczego zachęcam do czytania bloga oraz kontaktu.

Osoby oraz podmioty zainteresowane ofertą usług prawnych lub szkoleń zapraszam do kontaktu pod adresem e-mail: a.citko@kancelaria-olc.pl

Polecam usługę całościowego wsparcia w procesie wyborczym, w tym m. in. przygotowanie do wyborów, obsługa prawna przebiegu wyborów, analiza kampanii wyborczej pod kątem zgodności z prawem.